edukacja

Edukacja daje nam lepszy start. Nauka o jedzeniu rozpoczyna się od najmłodszych lat i trwa do końca naszego życia.


Inicjatywy edukacyjne Skōma obejmują wszystkie grupy wiekowe oraz różne społeczności. Począwszy od dzieci, po młodych przedsiębiorców - przyszłych liderów żywności, jak również menedżerów branży spożywczej.

dzieci

Chcemy być inspiracją dla nauczycieli, pracowników gastronomii i rodziców w tworzeniu zdrowych relacji między dziećmi, żywnością i zdrowiem. Jesteśmy tutaj, aby zapewnić zasoby i pomysły, aby zachęcać do holistycznego podejścia do budowania tego potężnego związku. Uczymy poprzez udział, demonstrację i jedzenie - to cykl i ma on wpływ na nasze ciało. Dzięki zrozumieniu, w jaki sposób żywność jest uprawiana, pielęgnowana, zbierana, gotowana i serwowana, uczniowie zaczynają kompleksowo rozumieć jej znaczenie i nabywają umiejętność podejmowania decyzji dotyczących ich ciał.

Uczniowie czerpią korzyści z nauki na wolnym powietrzu oraz w pracowni do zajęć praktycznych, W ten sposób wzmacniają zdrowe relacje z jedzeniem.

Uważamy, że nie wystarczy powiedzieć dzieciom, aby jadły zdrową żywność. Ważne jest, aby brały odpowiedzialność za swoje decyzje dot. żywności.

Kiedy dziecko uczy się, jak powstają produkty spożywcze, wie, jak je przygotować, rozumie znaczenie spożywania pełnowartościowych pokarmów i docenia relację tworzoną przez wspólnotę stworzoną przy wspólnym stole, jest w drodze do zdrowia na całe życie.

Młodzież i dorośli

Akcelerator Wiedzy Skōma jest placówką edukacyjną, której działalność ma na celu podnoszenie kompetencji osobistych, społecznych i zawodowych uczestników kursów.

Model szkolenia opiera się na zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności praktycznych, by jak najlepiej przygotować przyszłego adepta sztuki kulinarnej do pracy w zawodzie.

Nauka w studium jest skierowana do dynamicznych ludzi z silnymi aspiracjami, którzy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem pragną wkroczyć w ekscytujący, pełen możliwości świat zawodowy.

Głównym celem jest wyszkolenie przyszłych profesjonalistów w zakresie projektowania i nadzorowania procesów, usług gastronomicznych w restauracjach lub innych firmach z branży spożywczej i gastronomicznej.

Innowacyjne programy nauczania z nowym interdyscyplinarnym podejściem zostały opracowane z uwzględnieniem wymagań i oczekiwań pracodawców.