O nas

Używamy żywności, aby inspirować ludzi ze wszystkich środowisk i umożliwiać im uwolnienie potencjału - zdobywania wiedzy, zaufania i nowych możliwości zatrudnienia.

IDEA

Żywność jest językiem globalnym i motorem światowego dobrobytu gospodarczego. Jest również katalizatorem zmian. W obecnych czasach mamy do czynienia z problemami wytwarzania bardziej zrównoważonej żywności, a jednocześnie powinniśmy zrozumieć rolę technologii w uzupełnianiu luk w systemie żywnościowym. Kluczem do sukcesu jest wiedza i edukacja, stanowiące fundament innowacji.

Misja

Skōma jest organizacją non-profit, która dąży do poprawy jakości życia lokalnych społeczności poprzez innowacyjne działania specjalistów, zwiększanie potencjału przedsiębiorców, budowanie wiedzy zarówno żywieniowej jak i technologicznej.

Wizja

Pragniemy zbudować zrównoważony system żywnościowy, który zapewnia zdrową, dostępną żywność dla każdego człowieka i jest otwarty na udoskonalenia poprzez innowacje i technologie.

Staramy się kultywować tradycje, inspirować, kreować innowacje i promować Polskę jako wiodącego producenta żywności.

Co znaczy Skoma?

Pochodzenie nazwy

skoma - ż., ślinka na co; apetyt wielki;

słownik języka polskiego (1908 r., M. Samuel Bogumił Linde)

skòma - apetyt; chętka na; [Móm dzys skòma na sledze]

słownik polsko-kaszubski (2011 r., Eugeniusz Gòłąbk)

W Fundacji Skoma wiemy, że żywność ma moc tworzenia zmian w życiu ludzi i ich społecznościach.

Używamy żywności, aby inspirować ludzi ze wszystkich środowisk i umożliwiać im uwolnienie potencjału - zdobywania wiedzy, zaufania i nowych możliwości zatrudnienia.

Działamy poprzez organizowanie szkoleń, projekty aktywizacji zawodowej, inspirujące możliwości zatrudnienia. Czyniąc to, dodajemy rzeczywistą wartość gospodarce w postaci wykwalifikowanego i entuzjastycznego personelu, jak również przyczyniamy się do rzeczywistego wsparcia zrównoważonej produkcji żywności.

Żywność jest częścią życia każdego z nas. Pragniemy by każdy był włączony w nasze inicjatywy i programy bez względu na wyzwania z jakimi mierzy się w życiu.

Akclerator

Skōma - Akcelerator Idei skupia ekspertów i doświadczonych przedsiębiorców, aby tworzyć angażujące i pouczające warsztaty, wydarzenia i programy mentorskie.

Skōma, to miejsce, w którym ludzie dzielą się wiedzą, pogłębiają praktyczne umiejętności, eksperymentują z nowymi pomysłami i łączą się w pasji do dobrego jedzenia.

Obszary działalności

edukacja | badania | innowacje | zdrowa żywność

Wartości

innowacyjność | profesjonalizm | doświadczenie | otwartość | szacunek

Fundacja Skoma


Nr KRS: 0000688808NIP: PL9571096653

Zarząd: Piotr Jakimiak - prezes
adres:ul. K. Chodkiewicza 13a80-506 Gdańsk